Історія фірми

23 вересня 2014 року наше підприємство відзначало 90 річчя з дня заснування.

За роки існування колектив швейної фабрики пережив багато подій - і становлення підприємства, і евакуацію, і відновлення роботи після війни, і будівництво, і переоснащення підприємства. З розвитком легкої промисловості на полтавській швейній фабриці оновлювалося виробництво, змінювався асортимент продукції.

Заснована в 1924 році, як полтавська швейна фабрика «Одяг».

В 30-ті роки на підприємстві виготовляли чоловічі костюми, зимові чоловічі та жіночі пальта.

Під час Другої світової війни фабрика була евакуйована в м. Богородськ, Горьківської області, де виготовляли одяг для армії.

В 1944 році в Украіну на підприємство повернулись тільки робітники, - швейне обладнання залишилось в м. Богородську. Не було приміщень, не вистачало робочих рук, не було швейних машин, не було сировини, але фабрика повинна працювати. 8 квітня 1944 року Управлінням легкої промисловості був затверджений штат фабрики в кількості 10 чоловік. Почали працювати та будувати. Будували одноповерхову будівлю. Будівельні матеріали знаходили на руїнах.

Новосілля святкували разом з Днем перемоги 9 травня 1945 року. До кінця року вже було встановлено 109 універсальних шв. машин. Зростав чисельний склад фабрики. На 1 січня 1946 року – працювало 246 чол. Кількість працівників збільшувалась, підприємство зростало.

1949-1958 роки – це десятиліття для колективу фабрики характеризується ритмічною роботою, щоденним виконанням і перевиконанням виробничих планів.

Станом на 1 січня 1948 року було 550 робітників, на 1 січня 1950 року – 650 працівників.

50–ті роки - це роки становлення нашого підприємства. Встановлюється нове обладнання, розширюється асортимент продукції. Виконуються плани п'ятирічки за 4 роки. Досягнення працівників відмічаються державними нагородами.

Колектив працював в 60-і та 70-ті роки на двох територіях за адресми Жовтнева,72 та Шевченка,37. Приймається рішення про будівництво нової будівлі фабрики в Полтаві. На період будівництва підприємство звільняє територію по вул. Жовтнева,72 і переїзджає на вул.Луначарського,8 і не зупиняє ні на день випуск продукції.

В 1976 році на базі Полтавської швейної фабрики створено полтавське виробниче швейне об'єднання до складу якого ввійшли Кобеляцька та Кременчуцька швейні фабрики. Чисельність працюючих в об'єднанні складала 2511 чол.

23 вересня 1984 року, в день визволення міста від фашистських загарбників, введена в експлуатацію нова 7-ми поверхова будівля фабрики., яка була побудована за допомогою будівельників міста Полтави та працівників підприємства, які в свій вільний час, після роботи та в вихідні дні будували для себе підприємство. Це була велика подія для міста та нашого підприємства – колектив розмістився разом в одній будівлі, в світлих, теплих, просторих приміщеннях. За часів планової економіки на фабриці переробляли понад 6 мільйонів метрів тканини й виготовляли 2 мільйони одиниць продукції в рік. Та додатковий мільйон одиниць продукції виготовляли в Північній Кореї, де була філія підприємства.

В 1991 році фірмою «Unionmatex» (Німеччина) було проведено технічне переоснащення підприємства.

В 1993 році фабрика була акціонована та перетворена у Закрите Акціонерне Товариство «Полтавська фірма «Ворскла» Виробництво одягу. Імпорт. Експорт.»

З 1994 року підприємство виготовляє продукцію на давальницькій сировині для іноземних фірм «Вера Монт», «Бетті Барклі», «Хенке», «Гаррі Вебер», «Бракс» - для Німеччини, дому моди «Прада» - Італії, «Тара Жермон» - Франції. За ці роки в Європі склався позитивний імідж нашого підприємства, який базується на високій якості виготовлення продукції та дотримання встановленних термінів постачання готової продукції.

В 2011-2012 роках нашим підприємством були відкриті філії в районах Полтавської області – м. Лохвиці, м. Кобеляки, м. Зінькові

З 2016 року акціонерне товариство реорганізовано в товариство з обмеженою відповідальністю «ВОРСКЛА-СТИЛЬ».

Керівниками фабрики всі роки були віддані своїй праці, підприємству: з липня 1944 по 1950 Терехова Катерина Яківна, з 1950 по 1955 – Оніщенко Клавдія Василівна, з 1955 по 1959 – Воловик Степан Григорович, з 1959 по 1976р. – Костенко Лідія Львівна, з 1976 – по 1988 – Хоменко Віталій Іванович, з 1988 по 2009 – Головко В’ячеслав Михайлович.

З 2009 року підприємство очолює Чміль Віктор Іванович, який розпочав в 1981 році трудову діяльність на фірмі «Ворскла» після закінчення інституту легкої промисловості і пройшов шлях від майстра до голови правління (директора).

Наш колектив – це висококваліфіковані, талановиті, віддані підприємству працівники.